Kütüphane

KÜTÜPHANEMİZİN AMACI;

Okulumuzun kütüphanesi, modern kütüphanecilik ilkeleri doğrultusunda, eğitim ve öğretim programlarına etkin bir şekilde katkıda bulunmak, öğretmenlerin mesleki çalışmalarına, öğrencilerimizin derslerinde ve boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerinde yardımcı olmak ve kullanıcıların düşünme yeteneğini geliştirmesi, bilgi gereksinimlerini karşılaması için her türlü bilgi kaynağını sağlamak amacı ile hizmet sunmaktadır.

Kütüphanemiz; 1. Kat idari bölümünde yer almaktadır. Aynı anda 55 okuyucuya oturarak çalışma olanağı sağlanmıştır.  

Üyelik; Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve personelimiz kütüphanemizden yararlanabilirler.

Kaynaklarımız; Dewey Onlu Sınıflama Sistemine göre sınıflandırılarak kullanıcıların kendi başlarına araştırma yapmalarını sağlayan, açık raf sistemine göre düzenlenmiştir. Koleksiyonumuzun alfabetik sıralı listeleri demirbaş numarasına, kitap adına, yazar adına ve konularına göre bilgisayarda ve yazılı ortamda bulunmaktadır. Koleksiyon oluşturma, üye kaydetme, ilişki kesme ve ödünç verme işlemlerini MEB Okul Kütüphaneleri Yönetmeliği’ne göre yürütmekteyiz. 

Çalışma Saatleri;

Haftaiçi : 09:00-18:00 saatleri arasındadır.


HIZLI ERİŞİM


Öğrenci Bilgi Sistemi

E-Posta

Yemek

Ulaşım

İK

E-Okul